Logowanie | Szukaj | Forum | Rejestracja | Regulamin
tubes.homeunix.com :: Forum :: Kącik Majsterkowiczów :: Lampy [Ustaw zakładkę] parowanie
Szukaj na forum | Nowy temat | Odpowiedz
Strona [1] z 1
Krzysiek_gda 23-11-2007 09:11 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 20-11-2007
Skąd: gdańsk
Status: Offline
Czesc
Kupiłem ostatnio pewną ilość ECC88 i zamierzam je pogrupować w pary czyli sparować. Czy są jakieś wytyczne, zalecenia czy normy jak lampy parować czy jest to raczej sprawa indywidualna. Chodzi mi o różnice między lampami kiedy mozemy powiedzieć,że są już sparowane oraz w jakim punkcie na charakterystyce należy tej "pary" się doszukiwać. Ewentualnie proszę o linka gdzie mogę  zaczerpnąć infirmacji na ten temat.
Pozdrawiam
 Krzysiek
  
lampy 13-01-2008 20:03 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
W brew pozorom jest to skomplikowane.Należy najpierw poznać technologię i reakcje lamp. nie można tego nauczyć w paru zdaniach.
Parowanie to dopasowywanie lamp w zakresie 10 % i miało ono rację bytu gdy  lampowcy konstruowali układy aplikacji i tym stworzono pewien praktyczny  zwyczaj  i zwanym PAROWANIEM POLEGAJĄCY NA JEDNAKOWYM WSPÓŁCZYNNIKU WZMOCNIENIA, lecz NIE DAJE TO WSPÓŁBIEŻNOŚCI CHARAKTERYSTYK KONIECZNYCH DLA UZYSKANIA ZJAWISKA CHOLOGRAMOWEGO! W obecnej rzeczywistości (uwzględnieniu powszechnej znajomości NORM OBOWIĄZUJĄCYCH techniki impulsowej i linii długich) wymagane jest ujednolicanie lamp.Przy 10% parowaniu może zaistnieć skrzyżowanie charakterystyki, b.niekorzystne dla zjawiska hologramowego.192 kHz nagrywania zbocza impulsu przy nagrywaniu jest niezbędnym zakresem częstotliwości dla zaznaczenia rejestracji 11 harmonicznej częstotliwości PARZYSTEJ,BĘDĄCĄ GRANICĄ NORMY  NAGRYWANIA PRZENOSZENIA SYGNAŁÓW!!!
 W miarę dobrym wzmacniaczu,lampy muszą być identyczne ,lecz przyrządami typu P207/8 czy P507/8 ,a tym bardziej P512 ,czy jakimś gniotami amerykańskimi,tego wykonać nie da się ,bo to przyrządy tylko oriętacyjne - szkolne.W całym zestawie przyrządów, polskie są najlepsze a wystarczające dla szamanów

N.p.Tłumaczyłem ,że przyrządy do badania lamp P507 i P508 jak i P207 i P208  nie nadają się do definiowania lamp, więc ktoś z Allegro sprzedając 6S33S pokazuje,że napracował się przy przerabianiu P508 a i tak wady nie usunął,bo nie zna technologi lamp.
 A jaki "piękny" opis lamp w którym nawet zaleta jest wadą i odwrotnie.


Ostatnimi laty w sprzedaży w Allegro pojawiają się lampy -złom amerykański,którego w żaden sposób nie można nawet z parować,a tym bardziej ujednolicić, gdyż są to buble których ani Bolldwin czy też inna wytwórnia nie mogła w swoim sprzęcie zamontować ze względu na ich wadliwość .No ale prawie cnotliwi polscy dystrybutorzy mają czelność i potrafią konsumentom kit wciskać i zachwalając swą uczciwość wg zasady marketingu oderwanej od realiów ,by mówić to co adresat chce słyszeć!!!!!!
 
DALSZE wywody na temat właściwej interpretacji zachowań społecznych można znaleść w programach społeczno - gospodarczych ,które pisałem w latach 90-tych dla centroprawicy,a dzisiaj służące jako materiały programowe dla młodzieży i dla w pierwszych w szeregach , polityków. centrowych pragnących nie doprowadzić polskiej gospodarki do gospodarki greckiej,której "zafundowano" w warunkach, spadek dochodu narodowego aż o 7%. To znaczy: pięknie wyreżyserowane bankructwo!!!.Bo pieniądze pożyczone Grecji ,do Grecji w ogóle nie trafiają,a z Banku światowego(40%-udziały wszystkich państw) i Europejskiego Banku Unii(60%-Strefa Euro) ,trafiają do banków narodowych(głównie niemieckich,francuskich i holenderskich).
 To te nasze dystrybujące złodziejaszki są jak mały pikuś.
Bardzo nie polecam 12AX7s w żółtych opakowaniach i 12AU7 Bolldwin.

Ostatnio zmodyfikowany: 03-05-2015 11:01  przez lampy
  
Krzysiek_gda 10-02-2008 17:37 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 20-11-2007
Skąd: gdańsk
Status: Offline
Cóż w tym trudnego? Zdejmowanie charakterystyki lamp to rzecz, której sie swego czasu na pewno uczyło w szkołach średnich. Chodzi mi  o to ,że jak lampy dwie na w danym punkcie charakterystyki różnice 5% to czy można je nazwać parą czy jeszcze nie czy para jest przy różicy 2% czy 1% czy jeszcze mniejszej.
  
Szukaj na forum | Odpowiedz
Strona [1] z 1

Copyright © 2000-2005 by Coyote Group 0.9.2-pre1
Strona główna | Twój profil | Kontakt | Projekt Coyote | Usuń cookie | [Ustaw zakładkę]

Czas generowania strony: 0.0218 (zapytań SQL: 13). Kompresja 10.94%.