Logowanie | Szukaj | Forum | Rejestracja | Regulamin
tubes.homeunix.com :: Forum :: Społeczność :: Społeczność [Ustaw zakładkę] Zaczynamy
Szukaj na forum | Nowy temat | Odpowiedz
Strona [1] z 1
carramba 24-10-2005 13:36 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
Niniejszym w dniu dzisiejszym forum zostało oficjalnie uruchomione.

Zapraszamy do korzystania.

Paweł Szcześniak

Podziekowania dla Qyona i nava za odpowiedzi na trudne dla mnie pytania
Zachęcam do rejestrowania się
  
lampy 12-01-2009 22:07 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
AUDIO SHOW 2014.
W tym roku odwiedziłem wystawę bo,no bo chciałem pokazać się w tym skupisku audiofilii ,które jakiś KTOŚ powiadomił przez internet "FLORIAN SZCZESNIAK ZMARL" Otóż zbieg okoliczności.Gość ze Sląska o tym samym nazwisku nie zmarl tylko ZMARŁ (Ł) WIECZNY ODPOCZYNEK DLA NIEGO. JA ŻYJĘ I MAM SIĘ ZDROWO !!!!!
Wystawę obszedłem "od góry do dołu" jedna i drugą interesując się wzmacniaczami lampowymi i mniej półprzewodnikowymi.
OCENA wizualna cudowna,obudowy PRZEPIĘKNE WZMACNIACZE POMYSŁOWO OBUDOWANE ,JEDNYM SŁOWEM OBUDOWY PIEŚCIŁY OCZY. swoim żelastwem.
Tak żelastwem.Wyobraźcie sobie kolumny w pięknym drewnie na  wysoki połysk,a
ich  osłony z przecudnych materiałów niemalże z epoki dożów weneckich  i to jest podłączone wymyślnymi kablami o żebraczym wyglądzie z cudowną oprawą fleksyjną i to w otoczeniu mebli mahoniowych czy orzechowych z aksamitami w oknach i obiciach,a jako transmiter już z  nie z fazowanych sygnałów są po prostu zwykłymi BUBLAMI. A te nie z fazowane transmitery podłączone do jeszcze nie zardzewiałych gniotów zwanych wzmacniaczami,w którym każdy z  kanałów gra sobie osobno -oddzielnie
Na dokładkę za zwrócenie uwagi prezenterowi - konstruktorowi,ten na mnie obraził się.Nie wiedział co to jest gęstość prądu.,a to pojęcie jest w zakresie średniego kształcenia.I rzeczywiście ktoś się nad tymi kablami napracował i to tak jakby budował 300 km toru np do pendolino ,a ostatni metr spieprzył.A samo wystawa AUDIO SHOW jest bardzo potrzebna i jest właściwie zorganizował ją P Mokrzycki.(notabene -wzajemnie nie lubimy się),który gdy wszedłem przywitał mnie serdecznym uśmiechem i słowami DZIEŃ DOBRY. Czym bardzo mnie podbudował. Te spasione kable
od pięknych są podłączone żelaznego jeszcze nie zardzewiałego bo teściowa nie zdążyła ścierać  kurzu wzmacniacza z kutego żelastwa błyszczącego blichtrem jak lichtarze na odpuście.I żeby to jeszcze odpowiednio odtwarzało, bo bez szczelnie  nazywają STEREO lecz to nie ma ze stereo nic wspólnego,bo KAŻDY ZESTAW kolumna i wzmacniacz odtwarzały osobno,bez żadnego elementu przestrzenności..A do zjawiska chologramowego miały daleką drogę,choć od20 lat o tym trąbie wszem i wobec aż nie jakiem Snuwkinowi z allegro jak on sam pisze 'rzygać mu się chce, a my zaprezentowliśmy  na II wystawie Audio Show to jest kilkanaście lat temu. c.d.n.
W dziale "wzmacniacz składowej stałej"opisałem wymagania co do w miarę dobrego wzacniacza i tam napisałem ,że w wzmac. nie może mieć sprzężenia zwrotnego,a na Audio show dowiedziałem się od spoconego szamana ,że ON pierwszy nie stosuje sprzężenia zwrotnego w swoim gniocie.Nie stosowania  ujemnego sprzężenia zwrotnego
NIE JEST MOIM WYMYSŁEM ,LECZ TYLKO ZASTOSOWANIEM 20 LAT TEMU,BO TE UKŁADY  OPRACOWANO I ZASTOSOWYWANO JUŻ W LATACH 30TYCH UBIEGŁEGO ROKU KIEDY AUDIO BYŁO NA TOPIE!! "SZAMANIE" NIE CHWAL SIĘ CZYMŚ CO DO CIEBIE NIE NALEŻY ,BO Z SIEBIE ROBISZ JESZCZE WIĘKSZEGO "SZAMANA" I ZŁODZIEJA CUDZEJ WIEDZY

Najlepiej odtwarzały choć każda też osobny sygnałem kolumny u pana Sikory no .ale dlatego , choć starawe ale GOODMENS'Y .Ale wzmacniacz z epoki  BURDIAKA .Na lampach 6H13C (czytaj po polsku H jak Hanna ,C jak Cecylia ) nie 6N13S.
 


.
Nie polecam kupowania lamp elektronowych LAMPA ECL11 I INNE u P Agnieszki Poliszuk   Białej Podlaskiej są nie prawne mimo oświadczenia że ma  żarzenie -lampa bez żarzenia ze śladami prób jego naprawienia .Druga 5C4M bez klucza.Zostałem oszukany przez n/w osobę .W allegro zapewniła ,,,,,ze zwróci  pieniądze  , nr konta wysłałem a pieniędzy nie otrzymałem.
Dane kontaktowe Sprzedającego agus257 (1312):

Agnieszka Poliszuk

Grzybowa 11
21-500 Biała Podlaska
798 059 207
Polska
agus2810@wp.pl
przesyłce i płatności         UWAGA!!!.LAMPY WYSYŁAM BARDZO DOBRZE ZABEZPIECZONE PRZED STŁUCZENIEM!!!


Użytkownik grienio napisał:
> Czy mógłby Pan  przesłać swoją ofertę lamp i ich ceny ? I ewentualnie
> schematy wzmacniaczy lampowych i przedwzmacniaczy.
Użytkownik grienio napisał
Niestety na tej stronie nie otwiera się link Ponad 3000 typów lamp
OTWIERA SIĘ OTWIERA, ZMIENIĆ KOMPUTER!!!!!!!!!!!!!!
> Może warto nauczyć się robić strony , żeby nie otwierały się 10 minut

ZMIEŃ COMPUTER,albo najlepiej OBSŁUGUJĄCEGO,BO U NAS WSZYSTKO PRACUJE POPRAWNIE

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
> Od12-260zł
>     20-200
>     16-140
>     22-260zł/1szt.
> Ta str służy do zamówień, a nie edukacji!

> Taką " konkretną " ofertę to  sobie w d...ę wsadź.
> Biznesmen z Koziej Wólki
 
CENY  WYPRACUJ SOBIE SAM SAM, BO JEŻELI CHCESZ KUPIĆ  ,TO ZŁOŻYŁBYŚ FRMALNIE ZAMÓWIENIE, ALA TY POTRZEBUJESZ CENY DLA GRZEBANIA SIĘ W TEJ DZIEDZINIE I TWORZENIA ILUZJI WIELKOŚCI W OKÓŁ SIEBIE NIE MAJĄC ŻADNEJ WIEDZY O LAMPACH I TO Z JAK WIELKĄ PRETENSJĄ,ŻE JEMU SIĘ TO NALEŻY, BO JAŚNIE PAN ZNA SIE NA LAMPACH .
TAK ZNAM LAMPY JAK MAŁO KTO ! LECZ TO MÓJ  Z A W Ó D I NIM MAM OBOWIĄZEK ZARABIAĆ NA MÓJ DOM , RODZINE (dzieci ,wnuki i innych) I WSZYSTKO CO JEST POTRZEBNE DO UTRZYMYWANIA SIĘ I ROZWIJANIA .A NIE ZATYKANIA DZIUR TĘPOTY W TWEJ GŁOWIE
  DZISIAJ trzech TAKICH CYMBAŁÓW PRZEMĄDRZAŁYCH SPOTKAŁEM.
PIERWSZY POTRZEBOWAŁ WIEDZY  NA TEMAT CHIŃSKIEGO BUBLA POD NAZWĄ 6P3P. A GDY DOWIEDZIAŁ SIĘ WSZYSTKIEGO TO ON "JUŻ NIE KUPI ODE MNIE LAMP I DA SOBIE RADĘ. TAK , KUPI JAKIEŚ BARACHŁO ZWŁASZCZA Z RUSKIEGO RYNKU OD JAKIEGOŚ POPAPRAŃCA Z PIĘKNA MOWĄ  O SOBIE  I JESZCZE DUŻYM SZYLDEM ,A GŁUPSZEGO NIŻ PRAWO ZEZWALA, A JAK MU COŚ TAM NIE WYSZŁO TO PRETENSJE BĘDZIE MIAŁ DO MNIE . A NA JAKI TEMAT -ŻE JEST DURNY JAK CEP. TAK JAK REDAKTORZYNA od GZ34 (opisany przeze mnie poniżej)
 NIE ROZUMIAŁ ,ŻE JEST ZŁODZIEJEM CUDZEJ WIEDZY.

 JA SZAFUJĘ TAK :SZAFUJĘ SWOJA WIEDZĄ ,LECZ TYLKO DLA MOICH
 KLIENTÓW .
 I NIE JESTEM ZBAWCĄ DLA JAKIŚ MATOŁÓW od UWIERANIA
W ICH DURNYM ŁBIE , WŁASNEJ GŁUPOTY!
WEŹ SIĘ ZA KSIĄŻKI I ZA SOLIDNĄ PRAKTYKĘ  I NAUCZ SIĘ .SAM DO WŁASNEGO PUSTEGO ŁBA DOSTARCZ WIEDZY I MOŻE  WTEDY ZOSTANIEMY KUMPLAMI W TEJ DZIEDZINIE, ALE NA TO MATOLE NIE STAĆ CIĘ .PRZECIEŻ TOBIE NALEŻY SIĘ CUDZA WIEDZA ZDOBYTA W TAK  WIELCE ABSTRAKCYJNEJ DZIEDZINIE I ŻE W NIEJ ZDOBYĆ PERFEKCJĘ TRZEBA SOBIE ZA SERWOWAĆ WIELE WYRZECZEŃ. NO ,ALE TY WOLISZ OKRADAĆ INNYCH!
JAK TAKIEGO NAZWAĆ ŚWINIĄ, BYDLAKIEM? - SZKODA KRZYWDZIĆ ZWIERZĘCIA.

II Drugi delikwent w 2003 r w necie "GDZIE KUPOWAĆ LAMPY" Potrzebując 6P45S.PISZE  Ratujcie "(mnie przed kupowaniem) u Floriana" A rezultat? Jednak przyszedł i  kupił 4 jednakowe a później jeszcze 2x po 10 szt. Nie wiedziałem nic o wpisie w "GDZIE KUPIĆ" bo nie dostałby ,ani jednej szt.
Tak samo zachowuje się ten śmierdzący najgorszym smrodem najtańszych petów
typas od "SKORPIONA" i też ciągle przychodzi (choć zachowuje się poprawniej i nie trzyma  w ręku bejsbola tak,tak bejsbola choć ciągle grozi nim .Czemu?  Bo to takie ....) i żebrze i informacje za darmo, bo na następnego gniota chce wygnieść I jak takiego nazywać? Jestem ciekaw ,czy zdążył kupić dobry potencjometr ,który po wymianie nie trzeszczałby jak te chińskie gnioty i pasowałby do rachitycznej  płyty  druku SKORPIONA

III delikwent .MAM MU PODAĆ CENY LAMP NA RYNKU , BO ON CHCE KUPOWAĆ ,BO MA INTERES W TYM--  TO JA MAM BUDOWAĆ DLA SIEBIE KONKURĘCJĘ?
III delikwent - stoi pod szyldem"LAMPY ELEKTRONOWE" I pyta A PAN LAMPY SPRZEDAJESZ? A JAKIE MASZ ?
 Patrze gęba wyrokowa, na  "kumpla"  wygląda (a kumpli to ja nie miewam) nie wiedziałem ,czy kpi.Gdy zapytałem co potrzebuje ? Dowiedziałem się ,TO JEST JEGO SPRAWA CO ON PORTRZEBUJE.
Opieprzył mnie " jak trzeba "i jak nie trzeba też .
W końcu wydukał ,a ECC88 TO MASZ? -mówie tak 50 rodzaji .Znowu :TO ILE ONE KOSZTUJĄ. .Tak, mam ECC88 , ale nie dla Pana!
Bo: my mamy lampy z odpowiednich i posiadających systemy gwarantowanej wysokiej jakości źródeł.Sami na odpowiedniej aparaturze sprawdzamy lampy , by zapewnić najwyższą jakość i sprawność lamp dla naszych klientów.LAMPY MUSZĄ BYĆ PO PROSTU DOBREJ I O TRWAŁEJ  JAKOŚCI.
NO ' za wyjątkiem ,gdy jakiś snob musi mieć wzmacniacz lampowy na złość teściowej , sąsiada i kolegów i tam lampy wystarczą 6-go gatunku ,ale w ładnym pudełku,podane przez psychicznego bydlaka , ale z u śmiechem na facjacie ,cudownie gwarzącego to co kupujący maszkar potrzebuję słyszeć i by to gwarzenie miało charakter prawdy, bo maszkar musi  za to płaci z uśmiechem na swej facjacie, i bez poczucia że został wydymany szóstym gatunkiem  kupionego u handlowca-zespołu chodzącego ŁADNIE opakowanego towaru białka,chorującego na polocentryzm,towaru z napisem"tylko do Polski".I  WSZYSCY SĄ SZCZĘŚLIWI, LECZ MNIE JEST BARDZO SMUTNO!
  Jeszcze jest mnie smutniej , gdy szaman kombinuje zostać moim właścicielem.
Jak to wygląda?: Po paru miesiącach od kupienia lampy i po znudzeniu się się nią i po zniszczeniu mechanicznym żąda wymiany lampy na nową,bo podobno ja mu bubel(nie bubel powiedział swoją ruską gębą ,powiedział barachło) sprzedałem i lampa wyjmowana z podstawki za bańkę
nie wytrzymała katorgi i przyklejenie rozerwało się."GŁĄBIE !LAMPY ZA ŁEB NIE BIERZE SIĘ". Za łeb to nasi prapraprzodkowie brali swoje połowice   i wlekli do swego barłogu dla realizacji mniej wyszukanych potrzeb figo-fago ,a ty masz już obowiązek być już do przodu, choć na bardzo rozgarniętego nie wyglądasz!

 W zaopatrzeniu hurtowym są używane opakowania zbiorcze ,co najmniej po 50 szt,

TO LAMPY MUSZĄ BYĆ DOBRE A NIE ICH OPAKOWANIA.

I takich bez szczelnych  pytań od"jaśnie oświeconych" jak byłbym u nich na etacie. OFERTA JEST W NECIE.
Taki "geniusz" pragnie wszelkiej dokumentacji za darmo.Kupić o nie chce,bo to jest 2000 lamp i ok 200 schematów ,bo to jest owoc 55letniej praktyki i mozolnej pracy,bo to probujący nowo wyrosnąć sam nazywający się  konkurentem,tak jak obecni producenci GNIOTÓW,DO KTÓRYCH NASZE UJEDNOLICONE lampy  nie pasują.Dręczy mnie pytanie ,czy on po chamsku siedział pisząc rozkraczony ,czy może z założoną nogą na nodze jak rasowy hrabia.

JA NIE JESTEM AUDIOFILEM .JESTEM Z POPRAWNEGO WYKSZTAŁCENIA ELEKTRONIKIEM Z 55letnią praktyką (nazywanym kiedyś radiowcem) I KIEDY JA UCZYŁEM SIĘ -STUDIOWAŁEM LAMPY BYŁY NA TOPIE,A TRANZYSTORY TYLKOM NOWINKAMI Z WĄTPLIWĄ PRZYSZŁOŚCIĄ I W NAUCZANIU BYŁEM ZAWSZE PRYMUSEM

Bronienie się przed takimi złodziejami cudzej wiedzy wg ich mniemania jest naganne dla nas.To jest bezszczelność ,jak możemy im nie dawać "jachać na cudzej dupie do raju"
Nie może zrozumieć taki CYMBAŁ, ŻE JEGO GŁUPOTA JEST JEGO WŁASNOŚCIĄ
Na tematy merytoryczne mówiłem kiedyś b. dużo i co wyrosło z tych jakiś podsłuchiwaczy? pseudo producenci,i grzebaczy gniotów,nie znających podstawowych parametrów wzmacniaczy,a żądających chwały.JAK KOBIETY IM BARDZIEJ LEKKICH OBYCZAJÓW TYM WIĘCEJ WYDZIERAJĄ  SIĘ NA TEMAT SWEJ PRZYZWOITOŚCI. Tylko,że JE społeczność nazywa po prostu tak jak nazywa,a dla nich to jak grochem o ścianę. A o WAS?
Tydzień temu z dumnie zadartym nosem pochodzi  do naszego stoiska taki debilec powiatowy  "jestem inż i ile kosztuje 6N2P?".Pytam: która 6N2P (bo mamy ich 15 rodzaii - każda jest inna zwłaszcza dla AUDIO" Słyszę odpowiedź"jak to która?.Pytam wyraźnie o 6N2P " NIE UMIAŁ ZROZUMIEĆ  PO MOIM PYTANIU  ,ŻE JEST ICH WIĘCEJ RODZAJI ,ale wcześniej już powiedział ,że jest inż, a następnie próbował grzebać-sprawdzać własnoręcznie materiały na stoisku w pojemnikach.Czemu ? Bo chciał sprawdzić jakie posiadamy kondensatory,bo on inż . wie jakie są  "dobre"

Potrzebny komentarz? Skąd kretynizm bierze się ?
 WOLUMEN TO NIE BAZAR - TO GIEŁDA ELEKTRONICZNA.

  Dzisiaj też znalazł się "geniusz" Pytał z takim skrótowym akcentem zjełczałego debilca o "288" .A wiecie o co mu chodziło o E288CC, "288" to taka  kiepskawa amerykańska duodioda.

Ostatnio zmodyfikowany: 12-12-2014 21:00  przez lampy
  
lampy 26-05-2009 06:52 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
CAŁY ŚWIAT  AUDIO ma pretensje, że wzmacniacze lampowe mają "kiepskie" basy.
 I tak jest . Mają racje. W lampowych wzmacniaczach basy-zakres niskich częstotliwości jest ubogi, a przeciesz dawniej w kinach,kiedy "grały"  wzmacniacze lampowe ,chodziło się do kina na słuchanie melodii,bo były tak wspaniałe BASY.
 Ale to nie są winne wzmacniacze odtwarzające w naszych pieleszach ,to winni są opiekunowie - odtwarzający - użytkownicy i konstruktorzy- szamani.Bo,żeby móc skonstruować wzmacniacz to nalezy być elektronikiem lampowcem.należy posiadać znajomość elektroniki lampowej nabyty w sposób programowozależny matematykę fizykę i elektrotechnikę oraz elektronikę. Z wykształcenia lampowców ,jest nas niewielu.
 My nie mamy z tym problemów (firma-użutkownicy naszych wzmacniaczy-nasi klienci).
 W naszych urządzeniach są BASY piękne,niewlokące się jak stare autobusy,klarowne a nie dudniące i powiedziałbym w nadmiarze duże,ciepłe,że mażna na nich ucho "położyć" i słuchać jak nasze ucho pieszczą i czekać na  nie.A to czekanie na piękny BASY jest cudowne.
 I TO MOŻNA MIEĆ Z  KAŻDEGO WZMACNIACZA W KAŻDYM MIEJSCU SŁUCHANIA NIE DUŻYM KOSZTEM ,a nie budować "aktywne"kolumny lub z zawijanymi tunelami, które tylko opóźniaja sygnał.
  Sam długo na NIE czekałem ,bo:
 Przez 4 lata byłem zajęty urządzaniem pomieszczeń,pracowni,studia, magazynów,a teraz w nowym studio mamy  ich w nadmiarze.
A jak to można uzyskać ? A to później!Nich gniociarze i  zagrzybieni markówcy choć trochę pomyślą, a nie kradmną cudzą wiedzę chwaląc się ,że to  wyraz ich inteligencji.
 
Przede wszystkim wzmacniacz musi przenosić sygnał od 16 i niżej Hz do co najmniej 100kHz i wyżej (w ZMODYFIKOWANYM PRZEZE MNIE COPLANDZIE UZYSKAŁIŚMY 550KHz -tak -550kHz(nie ma pomyłki),a klient skwitował słowami" Chylę czoło,dzwięk powala"mimo,że sygnał otwarzajżą kolumny typuPRO...=86dB ).
MOŻNA TO BYŁO TO UZYSKAĆ w COPLANDZIE,w którym nie wszystkie lampy są z najwyższej półki
ALE NIE DA SIĘ TEGO UZYSKAĆ ani w rachitycznych SKORPIONACH,ani w nie dolutowanych i mulastych AMPLIFONACH,DELTACH,CZY skrzeczących KUTAKONTASACH,których "gniotacze twórcy" uważają się za genialnych twórców i potrafią wciskać wierutnde bzdury niedoszłym
 klientom,o swoim złomie ,do którego przyzwoitej lampy zamontować nie można(AMPLIFON,SKORPION itp.) i już niektóre chińskie biją jakością je na głowę.

Ostatnio zmodyfikowany: 11-06-2011 07:05  przez lampy
  
ne5532 26-05-2009 18:34 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 04-11-2007
Skąd: Warszawa
Status: Offline
To, że komercyjne wzmacniacze lampowe mają zazwyczaj rozwlekły i pogrubiony bas, wynika z zapotrzebowania samego rynku. To właśnie z takimi niskimi tonami kojarzone są wzmacniacze lampowe. Dopóki będą się znajdowali klienci na taki dźwięk, doputy takie coś będzie oferowane. Przeciętny audiofil, mało zorientowany w prawach fizyki oraz mało sprawny w domenie eksperymentowania ze sprzętem, uzna taki stan rzeczy za normalny. Większość audiofilów nie ma zaadaptowanych akustycznie pomieszczeń. Nie ma też pojęcia o drganiach (nie tylko tych pożądanych) jakie pojawiają się w jego pokoju odsłuchowym i jak one wpływają na stojący tam sprzęt. Można by mnożyć argumenty, tylko po co, skoro bułowate wzmacniacze się sprzedają. Wiem o co chodzi, tyle że niewielki odsetek słuchaczy tego potrzebuje i to jest w tym wszystkim najsmutniejsze, a tak poza tym to Panowie macie rację. Pozdrawiam
Bogactwo bez pracy; przyjemność bez sumienia; wiedza bez charakteru; handel bez etyki; nauka bez człowieczeństwa; polityka bez zasad; prawa bez odpowiedzialności; cześć bez ofiary - tego nie akceptuję!
  
lampy 27-04-2010 20:29 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
Rynek nie wie ,bo nie ma gdzie sie dowiedzieć .Sprawę tą rozwiązuje nasz wzmaciacz składowej stałej publikowany na naszej str -schemat 102 i jego odmiany 102a i 102b juz celowo nie publikowane. W drodze sygnału w układzie wzmacniacza nie możwe być elementów które utrudniają wzmacnianie niskich , a muszą być elementy faworyzyjące niskie częstotliwości.,ale niewzbogacające ich.     NAJPIĘKNIEJ  je slychać w układzie symetrycznie kontrolowanym,Lecz to co dzieje się na naszym rynku woła o pomste do niebo.
 Wspaniale brzmią odtwarzane aksamitnymi  GOODMENS'ami .

Ostatnio zmodyfikowany: 27-04-2010 21:59  przez lampy
  
Szukaj na forum | Odpowiedz
Strona [1] z 1

Copyright © 2000-2005 by Coyote Group 0.9.2-pre1
Strona główna | Twój profil | Kontakt | Projekt Coyote | Usuń cookie | [Ustaw zakładkę]

Czas generowania strony: 0.0378 (zapytań SQL: 13). Kompresja 6.99%.