Logowanie | Szukaj | Forum | Rejestracja | Regulamin
tubes.homeunix.com :: Forum :: Społeczność :: Społeczność [Ustaw zakładkę] LAMPY CERAMICZNE.
Szukaj na forum | Nowy temat | Odpowiedz
Strona [1] z 1
lampy 02-11-2010 20:18 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
Miałem przyjemność uruchamiać przepięknej konstrukcji wzmacniacz dla klienta z Azji z lampami 6SN7 W  PRZEDWZMACNIACZACH A W KOŃCÓWCE PRZEŁĄCZANE 300B/2A3 z KT88.300B i 2A3 pracują w tym samym gnieździe bez żadnych przełączeń natomiast przełączanie jest wykonywane z KT88 i wszystkie lampy pracują z kontrolowaną i regulowaną symetrią  i układzie triodowym.
Wszystko to jednak nie tyle cieszyło jak powinno,gdyż wszystko co najlepsze  służy nie polakom  lecz choć bardzo przyzwoitym  obcokrajowcom.
Ale do pełni szczęścia musiałem poczekać prawie rok i Pan GRZEGORZ według moich wskazań i części zbudował w pięknej obudowie wykonał piękny montaż i bardzo go zadowoliło zjawisko hologramowe.JESTEM TYM WZMACNIACZEM U SATYSFAKCJONOWANY !!!

Uruchomiłem wzmacniacz na   LAMPACH CERAMICZNYCH.
Jeżeli wzmacniacze triodowe są trudniejsze w aplikacji od pentodowych,to lampy ceramiczne wymagają kilkakrotnie większej uwagi i trudu w celu dopracowania jej aplikacji ,wobec układów triód.
Ale trud opłaca się. Nawet 2A3 im nie dorówna, a tym bardziej 300B.
Nie jest to pierwsze urządzenie z lampami ceramicznymi ale pierwsze z lampami mocy - wyjściowymi.
 LAMPY CERAMICZNA  "NIE SŁYSZĄ WŁASNEGO SYGNAŁU DZWIĘKU"-
 inaczej-NIE DRGAJĄ W TAKT WZMACNIANEGO SYGNAŁU-DŹWIĘKU, gdyż mają elektrody natryskane wewnątrz obudowy porcelanowej,albo mają elektrody z pierścieni metalowych w topionych w szkło lub porcelanę.
 Wzmacniacz ten jest wystawiony w naszej "Galerii" na str tytułowej.

Uruchomiłem preampa na ceramicznych lampach-daje zadowolenie i     JEST DO KUPIENIA.

Dla potanienia konstrukcji pramp jest zasilany 12,6V i 2,5 Watowym zasilaczem od jakiegoś komputerka.wyiary:130x65x65mm, a mogę byćjeszcze mniejsze. Wzmocnienie regulowane w zakresie ,wynosi 47v/v.pobór mocy 1,5W.Napięcie sterowania: od 0,01 -4 V
         Dla klientów dysponujemy wg życzenia zestawem najwyższej jakości do samodzielnego montażu i służymy opieką i radą,a schematu i danych technicznych już od kilku lat w ogóle  nie publikuję ze wzglęgu na złodziejską konkuręcyjność szamanów i skrzeczących bubli Pana Boga w towarzystwie wzajemnej adoracji,którzy z własnej niedoróby-bubla robią cechę charakterystyczną gniota i jak "pięknie" tym zachwycają się.

Wydawca II edycji wypocin Zawady o lampach LAMPY w APLIKACJACH AUDIO, w sprytny sposób chciał mnie wrobić w autoryzację źle przepisanej(plagiat?) przez Zawadę, książki Prof.Antoniewicza z lat  1953".
W moich pracach-programach z polityki społeczno-gospodarczych,nad którymi teraz po18 latach publikacji, debatuje jeszcze młodzież centroprawicy pisałem "że trzeba umieć chcieć widzieć świat oczyma drugiego człowieka",nie pomyślałem wtedy,że "szukanie głupszego od siebie samego" mieści się też w filozofii tych programów".No ale jest przysłowie"co głupiemy porozumie ,gdy go użyć nie umie"
Książki Prof. Antoniewicza pisane zaraz po II woj św ,jak na tamte czasy są dobre, bo nie były popularnie znane technika lini długich jak i technika impulsowa,w których to technikach prawa elektroniki inaczej są interpretowane .

NARESZCIE DLA ZABEZPIECZENIA UKŁADÓW WYJŚCIOWYCH UŻYŁ  VDR
 KONSTRUKTOR Z JAPONII , CHOCIASZ  PROPAGUJĘ TO ROZWIĄZANIE OD 20 LAT nasi narodowi SZAMANI MIMO PODSŁUCHIWANIA MOICH ROZMÓW NA GIEŁDZIE ELEKTRONICZNEJ na Wolumen nie są wstanie dobrze podsłuchać i tego zrozumieć na czele z qouth czy jakimś innym popaprańcem.

Przepraszam za uruchomienie pojęcia"PASMO PRZENOSZENIA WZMACNIACZA Z TRAFEM Z WYŻARZONEJ  BLACHY" , bo wywołało falę fantazyjnych spekulacji przez gniotaczy-szamanów I WYTWÓRCÓW, uważając się za niemalże za mesjaszy audio ,(bo oni i tak nic z tej dziedziny nie rozumieją i tylko ględzą jakieś farmozonowate teorie wywołujące odruchy wymiotne i tworzą bajki o parametrach swoich gniotów), bo z trafem z sieciowej blachy EI,to jak jest osiągnięcie  40kHz to jest bardzo dobry wzmacniacz, a z toroidem jeszcze gorzej.(A  w którymś  amplifonie napisano 122kHz przenoszenia.Tak ,Tak ,tak można przeczytać! A może to jest  nr telefonu? Tylko od ilu Hz zaczyna się charakterystyka i jaka jest równość w całym zakresie przenoszonych i potrzebnych mam częstotliwości..Zapewniam,że widok tej charakterystyki jest przerażający.N.p zaczyna się przy wysterowaniu 11Vss od zaledwie 80 Hz ,a już przy 8kKz sygnał ma wartość wzmocnienia 10x większy ,mimo dużego działającego na amplitudę sygnału,sprzężenia zwrotnego.Przy takim układzie nie może być basów,co najwyżej mogą skrzeczeć soprany.Tak samo Art Leinie, czy Quta Kontas ,czy też Lurę Chlaj.
Co gorsze szamani ,zamiast wziąść się samemu do pracy i poprawić swoje GNIOTY,to tkwią w swym zadufaniu i wciskają kit klientom,a gdy klient już zoriętuje się co posiada, ja muszę te gnioty,żeby jako tako odtwarzały, przerabiać!
Kim się jest robiąc buble i żądać za to jeszcze chwały!

Ostatnio zmodyfikowany: 29-09-2016 21:15  przez lampy
  
Szukaj na forum | Odpowiedz
Strona [1] z 1

Copyright © 2000-2005 by Coyote Group 0.9.2-pre1
Strona główna | Twój profil | Kontakt | Projekt Coyote | Usuń cookie | [Ustaw zakładkę]

Czas generowania strony: 0.0226 (zapytań SQL: 13). Kompresja 8.14%.