Logowanie | Szukaj | Forum | Rejestracja | Regulamin
tubes.homeunix.com :: Forum :: Kącik Majsterkowiczów :: Lampy [Ustaw zakładkę] Chiński wzmacniacz Dared MP-7
Szukaj na forum | Nowy temat | Odpowiedz
Strona [1] z 1
MAPAJAK 24-11-2005 08:25 - - - Cytuj - Obserwuj


Coś nieruchawe to forum. Trzeba by go troszkę rozruszać.
Wczoraj stałem się posiadaczem pierwszego w życiu wzmacniacza lampowego - Dared MP-7 o mocy 2x 6W z jedną lampą mocy na kanał - chińską 6P3P. Lampa ta ma kształt gruszkowaty.
Jestem laikeim  w sprawie lamp, ale czy 6P3P nie powinna być kształtu cylindrycznego, a kształtu gruszkowatego to 6P3S, czy się mylę i nie ma to znaczaenia?
  
carramba 25-11-2005 08:55 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
Szkło to tylko szkło. Przykładowo 6L6 Tungsrama i rosyjskie 6P3S dzięki róźnym bańkom na pierwszy rzut oka są całkowicie innymi lampami, a wkład mają identyczny

// co do forum... zapewne z czasem się rozwinie, miejmy nadzieje. poki co istnieje dopiero od jakieos miesiąca, wiec trudno oczekiwać tłumów odwiedzających
Zachęcam do rejestrowania się
  
MAPAJAK 25-11-2005 10:24 - - - Cytuj - Obserwuj


Czy wobec tego lampy 6P3P i 6P3S można stosować zamiennie.
  
carramba 27-11-2005 21:46 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
tego nie napisałem, nie znam akurat tej lamy. Chinczycy nie wydaja katalogow, a sadzac po nazwie jest to w miare nowa produkcja
Zachęcam do rejestrowania się
  
Andrew 25-02-2006 17:27 - - - Cytuj - Obserwuj


z tego co wiem to jest odpowiednik 6L6G i mozna je zamienic tylko nie jestem pewien czy nie maja innych wyprowadzen
  
lampy 06-09-2010 19:57 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
WZMACNIACZE Z LAMPAMI GM70.
GM70 to wspaniała lampa 125 W .Muzycznej może dać do 200 W.
Co prawda jednemu z szamanów udało sie uzyskać aż 2 x 16 W ,lecz innemu i to elektronikowi wyszło 2 x 8 W.,a jeszcze inny szaman 20W z kanału (to dobry szaman od odkurzaczy i umie nawet kable połączyć)
W allegro jest za małe pieniądze bardzo wiele fachowej literatury  lecz nikt jej  nie kupuje.Wydaje mi się,że szamani  nie umieją czytać!!!

CHIŃSKIE WZMACNIACZE!

Chińskie wzmacniacze bywają lepsze niż nie jedne gnioty  zbudowane przez polskich audio szamanów(bardzo podoba mi się określenie choć nie z mojej inwencji) i daje się coś z tego zrobić,bo dla przyzwoitego słuchania muzyki to swą budową na poziomie naszego auta syrenki nie nadają się.
  Ja muszę poświęcić trzy dni dobrej roboty i wtedy słychać  muzyczne efekty i można być zadowolonym z własnej roboty.
Ostatnio ukazał się w sprzedaży i bardzo tani, chiński wzmacniacz z lampami 6N3P i nareszcie na niedocenianej lampie 6P1P.Szkoda tylko,że lampy  chińskiej produkcji.
6P1P to bardzo szybka tetroda ,o wiele szybsza i sprawniejsza od 6P14P=EL84
i z tego typu najlepszymi lampami  radzieckimi 6P1P i zachodnimi odpowiednikami 6N3P i należy mu poświęcić trochę zabiegu w doborze odpowiednich elementów ,a można mieć wzmacniacz  najwyższej jakości.
6P1P jeżeli nie ma pięknego analitycznego dźwięku i takich samych basów to musi mieć spieprzoną aplikacje,
Polecam ten wzmacniacz z tym zestawem lamp..

UWAGA!!!

W/w wzmacniacz ma swego następce.-REWELACJA.-JUŻ SPEŁNIA MOJE WYMAGANIA
4 x EL34 i 4 x 6N1P Wzmacniacz doskonały .Aplikacje o charakterze tranzystorowym i skutkiem tego nie można zamontować lamp wysokiej jakości na które wzm. zasługuje i są wymagane,bo  chińskie lampy to kompletne "dno" i dla nich uboga aplikacja wystarcza .
Żeby wzmacniacz spełnił wymagania z najwyższej półki i by móc w nim eksploatować lampy np Sylvanii , RCA czy TFK i innych doskonałych producentów, niestety ale wymaga koniecznych i opłacalnych dopracowań aplikacji.
Mimo niedoróbek, żaden z produktów polskich szamanów,nawet wyglądem nie dorównuję w/w wzmacniaczom.
Wzmacniacz jest najbardziej neutralny .

Ostatnio zmodyfikowany: 22-08-2015 08:28  przez lampy
  
lampy 31-05-2011 07:33 - Napisz do autora postu - Cytuj - Obserwuj


Dołączył: 22-10-2005
Status: Offline
carramba napisał:
tego nie napisałem, nie znam akurat tej lampy. Chińczycy nie wydaja katalogów, a sadząc po nazwie jest to w miarę nowa produkcja
.A w ogóle nie tylko chińskie lampy sprowadzane przez polskich dystrybutorów są szczególnie chińskie,ale nie jest zasługą Chin,lecz nie uczciwych dystrybutorów..sa lampami ostatnich kategorii.
CAŁY ŚWEIĄT HANDLU DOSKONALE WIE ,ŻE DO POLSKI NALEŻY PCHAĆ BUBLE,bo mamy bardzo rozwiniętą 'bezinteresowną nieżyczliwość' dystrybutorów.
 Polecam rubrykę 'Parowanie'

Ostatnio zmodyfikowany: 11-07-2015 18:54  przez lampy
  
Szukaj na forum | Odpowiedz
Strona [1] z 1

Copyright © 2000-2005 by Coyote Group 0.9.2-pre1
Strona główna | Twój profil | Kontakt | Projekt Coyote | Usuń cookie | [Ustaw zakładkę]

Czas generowania strony: 0.0269 (zapytań SQL: 13). Kompresja 12.6%.